Upravit stránku
GLOBAL_SKIP_TO_MAIN_CONTENT

Kdo se dozví o dražbě nemovitosti

Opět jsem se setkal s tvrzením klienta – hlavně, aby se ututlalo, že mám dům v dražbě. Tak přátelé, to se fakt moc utajit nedá. Kromě zvídavého internetu, kde to visí, se samotná dražební vyhláška posílá pro zajímavost na dále uvedené adresy.

Exekuce klesají, ale….

Exekutorská komora České republiky (EKCR) zveřejnila loňské statistiky a počet řízení meziročně klesl v roce 2018 o 41 tisíc případů proti roku 2017 na celkem 821.337 nešťastníků. Ale je to opravdu výhra?

SVJ - NEPLATIČ - PRODEJ

Na včerejším školení Jak zobchodovat zadluženou nemovitost jsme v rámci dražeb probírali novely vybraných zákonů, platných od letoška, dle které má SVJ nárok při prodeji bytu svého neplatiče na 10% z prodejní ceny (v rámci exekuce či insolvence), aby tak pokrylo své pohledávky vůči dlužníkovi. Je zde však velké ALE.

Kdy může exekutor odvrtat zámek?

Máte exekuční dluh a bojíte se návštěvy exekutora. Co když se u Vás objeví na nečekané návštěvě? Kdy tedy exekutor může odvrtat zámek? Řeší to tzv. Instrukce pro vykonavatele (1360/95, vydaná Ministerstvem spravedlnosti) a to konkrétně v článku 26.

Výmaz exekutorského zástavního práva

Někdy se Vám stane, že si kupujete nemovitost, kdy prodávající neměl nejlepší platební kázeň a postihli jej exekuce. Jaké však je překvapení, když jeho dluhy z kupní ceny uhradíte a na listu vlastnictví přesto zůstanou omezení. Co se stalo?
Nahoru