Upravit stránku

Zákonné opatření Senátu o dani z nabytí nemovitých věcí v §7 odst. 1. A 2. Udává, že při koupi novostavby je daňový poplatník osvobozen od daně z nabytí nemovitých věcí při prvním převodu a to do 5 let od okamžiku, od kterého jsem dle stavebního zákona novostavbu oprávněn užívat. Osvobození se však týká pouze pozemku, na kterém stojí stavba a stavby samotné.

 

V případě, že na LV jsou i další nezastavěné pozemky (často označeny jako „zahrada“, „orná půda“ či „ostatní plocha“), tak tyto dani podléhají! Pro určení ceny, která je základem pro výpočet daně, se v praxi dělá znalecký posudek a vše je v režii kupujícího.

 

Zde přikládám nákres, ze kterého je patrné, že to, co je červené dani podléhá.

A jedno smutné upozornění – pokud jste koupili bytovou jednotku v rodinném domě, tak máte smůlu a osvobození se na Vás nevztahuje. Poděkovat můžete poslancům a senátorům z konce roku 2013.

 

Pokud chcete o daních věcech vědět více, rád Vás přivítám na svých otevřených školeních Insolvence a daně. Pro letošek jsou všechny termíny obsazené, ale na začátku ledna vypíši nové termíny – sledovat můžete ZDE

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti