Upravit stránku

Ačkoli Exekuční řád přímo říká, že činnost exekutora je neslučitelná s jinou výdělečnou činností, tak paní prezidentka, předpokládám omylem, vlastní 96% akcií společnosti Hicra Reality a.s. a to prostřednictvím SJM se svým manželem. A co čert nechtěl, předsedou představenstva je její manžel Míra.

A aby to bylo ještě zamotanější, tak Mgr. Fučíková má svůj exekutorský úřad v Ostravě a zrovna u ní je zaměstnán její manžel. Asi náhodička. No, a právě na tomto úřadu proběhla před časem dražba jednoho bytu v Ostravě a představte si, kdo vyhrál? Hicra Reality a.s. Šikovní jsou. Musím je pochválit! A to byl Míra pověřen za úřad organizací dražby, takže to pro něj musela být honička, všechno to tak pěkně stihnout. Možná přehlédli v zákoně, že kromě exekutora nesmí dražit ani jejich zaměstnanci? Asi ano, člověk si toho nevšimne. Oni to píší vše takovým malým písmem, a když čtenář zákona nemá brýle, tak na to nevidí.

A co je opravdu legrační – už o tom proběhla i reportáž v České televizi, lze dohledat v archívu, ale prezidentka mlčí jako jmenovec novinář Julius a pevně se drží své předsednické sesle.

No a to hlavní na závěr – příklep, který se dá veřejně dohledat, byl udělen za cenu 780t Kč. Ovšem jsou známí účastníci dražby, kteří nabízeli i více než milion a jmenovaná společnost je předražila (hovoří se o finálním příhozu cca 1,1 mil. Kč), aby vyhrála. Na finálním příklepu je však cena mnohem nižší. Tady asi někdo nečekal, že se v tom bude nějaký aktivní spekulant po dražbě zpětně šťourat, ale stalo se ….. Nyní už by to mělo řešit i Ministerstvo spravedlnosti a já jsem hodně zvědav, jak to dopadne. Každopádně to budu sledovat.

P.S. a taková je to sympaťanda!

Nahoru