Upravit stránku

Jen pro zajímavost – vloni skončili (popř. ohlásili ukončení činnosti) tito exekutoři:

JUDr. Juraj Polák (Třinec) – byl ukončen vloni k 30.11.2015 (toho jen zmiňuji, lidi ze Severní Moravy asi důvod znají ….ale já to neřekl :))

JUDr. Oldřich Svoboda (Hradec Králové)

JUDr. Emílie Čenovská (Strakonice)

JUDr. Tomáš Vrána (národem milovaný lidumil z Přerova, byl nahrazen 1.4.2016 JUDr. Lukášem Jíchou a dle jeho slov si na odchod odvezl pár kapříků v českých)

Mgr. Michal Rudý (Praha 8)

JUDr. Jiří Fišer (Nový Jičín)

Mgr. Ivo Nedbálek (Ostrava – myslím, že kolegové z Ostravska by asi taky dovedli o důvodech hezky popovídat ….)

JUDr. Dagmar Kuželová (Praha 4)

JUDr. Pavel Vyžral (České Budějovice – to byl můj oblíbenec, protože jeho dražby u něj v kanceláři – bývalém výměníku tepla – u stolu, kdy dvacet minut hledal kladívko na udělení příklepu a nakonec to odklepl flaškou rumu – byly legendární)

JUDr. Jan Grosam (Sokolov – zajímavá trasa – nejprve EU v Praze, pak povýšení do Sokolova a konec …)

JUDr. Josef Černý (Zlín)

JUDr. Martin Růžička (taky Zlín – zde je zajímavé, že to pokládají oba kluci ze Zlína a to k 31.12.2016)

K 19.2.2017 je v ČR celkem 154 exekutorských úřadů. Tento počet (+-) se drží posledních cca 5 let. Stále nebyl schválen tzv. teritoriální princip, takže jakýkoli exekutor může působit kdekoli. Ministr spravedlnosti – k exekutorům dosti nespravedlivý - JUDr. Pelikán, připravil změnu vyhlášku, která upravuje tarify exekutorů. A překvapivě je navrhuje snížit směrem dolů. Koncem srpna loňského roku proto EKČR připravila stížnost k Ústavnímu soudu. Osobně jsem velmi zvědav, jak to dopadne.

Každopádně, proklamovaná rozsáhlá novela Exekučního řádu (zákona …pojem je stejný) je prozatím v nedohlednu a co se týká aktuálních zpráv z EKČR, tak zájem o práci na pozici exekutora výrazně poklesl.

Jakmile zjistím něco nového, budu Vás informovat. Přeji krásný týden.

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti