Upravit stránku

Jen se neshodneme v důvodech. Podle mě je hlavní podstatou to, že neexistuje tzv. teritoriální princip, kdy by měl každý exekutor svůj region, který by obhospodařoval. Díky tomu je v současnosti situace taková, že Paretovo pravidlo platí i v exekucích, jen to zde není 20:80, ale spíše tak, že asi 5 největších úřadů bere většinu lukrativní práce a ostatní bojují.

 

Stejně tak nechápu, proč se exekutoři tolik brání slučování exekucí, kdy by jednoho dlužníka navždy řešil pouze ten exekutor, který byl proti němu poprvé pověřen vedením exekuce. No nechápu. Chápu proč to je. Protože by si tím samozřejmě snížili odměny a možnost uplatňování nákladů, spojených s každým jednotlivým vymáháním. Dnes, kdy každý exekutor (pominu minimální odměnu 2.000,-Kč bez DPH) inkasuje v základu odměnu 15% z vymoženého plnění, plus náklady a DPH, tak jsou samozřejmě spokojeni. Sloučením by se toto výrazně zkrátilo, ačkoli úřednické agendy by asi neubylo.

 

Každopádně, z exekucí se nám stal až moc lukrativní business a podle mě je jen otázkou krátkého času, kdy zákonodárci prostřeli vliv „úderné kliky“ největších exekutorů a trochu to chlapcům a děvčatům ořežou.

Peníze ihned za Vaši nemovitost - exekuce řešíme ihned. Více informací ZDE
Nahoru