Upravit stránku

Vladimír Vystudoval VŠE v Praze, kterou zakončil doktorátem. V průběhu studia absolvoval několik zahraničních studijních pobytů. Je držitelem makléřských zkoušek. Agenturou B.I.G. byl v roce 2001 oceněn za přesnost prognóz. Veřejnosti je znám díky své publikační činnosti. Časopisem Týden byl označen za médii nejcitovanějšího českého analytika v roce 2005. V letech 2000 až 2006 působil ve Volksbank na pozici hlavního ekonoma. Od roku 2006 působí jako hlavní ekonom poradenské společnosti Next Finance, s.r.o., ve které je jednatelem a společníkem. Od roku 2015 je členem dozorčí rady České exportní banky.

Je ženatý s ekonomkou Markétou Šichtařovou (zakladatelkou Next Finance), má 5 dětí. Společně aktivně poukazují na problémy, mimo jiné, důchodové reformy (2011) a na její případné dopady na obyvatele. Spolu s manželkou napsali několiák publikací, mj. „Všechno je jinak aneb Co nám neřekli o důchodech, euru a budoucnosti“, „Lumpové a beránci“ či „Zlatý poklad“.

A čím nás na konferenci obohatí? Na to nám odpověděl sám: „Budu mluvit o tom, jak vnímám nemovitosti v investičním portfoliu. Podíval bych se na nemovitosti z nadnárodního pohledu, ukázal, jak americké nemovitosti ovlivnily v minulé krizi evropské a české a kde jsou dnes a jak nás ovlivní. To bych propojil s regulací bank a hypoték. Porovnal bych výnosnost investice do nemovitostí se zlatem, akciemi atd. To bych vysvětlil nějakým makroekonomickým kontextem. Vše bych proložil nějakým vtipem a příhodou ze života. Třeba jak teď prodávám byt.

Myslím si, že se máme na co těšit. Kapacita je omezena na pouhých 500 účastníků a již po několika dnech od zahájení prodeje jsou 2/3 sálu vyprodané. Proto neváhejte a přihlaste se na www.realitnikonference.cz

Nahoru