Upravit stránku
Dali jsme hlavy dohromady a využili zajímavé ustanovení zákona - §307 trestního řádu, který umožňuje, po dohodě se státním zástupcem, podmíněně zastavit trestní stíhání. Vyhnete se tak soudu a hlavně – NEZAPISUJE se to do trestního rejstříku.

Co musíte splnit? Pár věcí:
1. doznat se k činu (to se dá…);
2. nahradit škodu, pokud byla způsobena (to se taky dá …);
3. nepokračovat v dané činnosti (to dá rozum…)
4. a teď POZOR – složit na účet státního zastupitelství peněžitou částku, která bude použita na peněžitou pomoc obětem trestných činů!!!

A právě bod 4. může být kamenem úrazu, protože dokládáte své majetkové poměry za posledních pár období a proto je třeba toto předem se státním zástupcem dohodnout, aby Vás potom jím stanovená částka nemile nepřekvapila (malá poznámka - já se opět – a už snad naposledy musel vydávat za právníka - a podařilo se nám se skvělou státní zástupkyní – bůh jí žehnej – dohodnou zproštění od reparace v plné výši).

Zkušební doba se dle zákona dává na 6 měsíců až 2 roky. To znamená, že v tu dobu nesmíte udělat stejný přečin, jinak se řízení obnoví.

A na jaké průšvihy se to vztahuje – třeba dopravní nehody se zraněním, menší daňové delikty, drobné krádeže či podvody a jiné trestné činy, u kterých trestní zákon stanoví trest odnětí svobody, jehož horní hranice nepřevyšuje 5 let.

Nahoru