Upravit stránku

V rámci Českomoravského realitního fond a.s. kupujeme v současnosti jeden moc pěkný domek v Mníšku pod Brdy. De facto za cenu dluhů, prodávající to dost přepálil. Dům se už přepisuje na nás, všechny exekuce jsou poplaceny a jedna zajímavost, na kterou určitě taky musíte narazit, pokud podobnou nemovitost kupujete.

 

ČMSS už dala svoji pohledávku před časem exekutorovi (konkrétně JUDr. J. Podkonickému). Ten samozřejmě poslal své přípisy na list vlastnictví. Nechali jsme si to vyčíslit a uhradili dluh exekutorovi. ALE:

 

  1. po úhradě exekutor vymaže své věci – zahájení exekuce, exekuční příkaz k prodeji,
  2. výmaz samotného „zástavního práva smluvního + zákazu zatížení“ udělat nemůže, protože nedošlo k dražbě a tím nelze aplikovat §337/2 OSŘ, jako se to dělá při rozvrhu po dražbě.
Tento zápis na LV zůstane i po úhradě exekuce příslušnému exekutorovi, protože jej věřitel nechal zapsat před zahájením samotné exekuce
Toto omezení, zřízené exekutorem, po úhradě zmizí (udělá to exekutor automaticky datovou schránkou, pokud nebude dohodnuto jinak).

Musíme se v tomto případě obrátit na toho, kdo zástavy před zahájením exekuce zřídil – čili na ČMSS.  Pouze tento zástavní věřitel je oprávněn udělat návrh na výmaz omezení.

 

Pro snadnější orientaci dva obrázky – ten, trochu popsaný, exekutor už vymazal, zástavy na tom druhém tam stále máme a s nimi už nemá (ani nechce mít) exekutor nic společného.

Máte problémy a chcete rychle prodat Vaši nemovitost? Umíme řešit problém i 30 minut před naplánovanou nucenou dražbou - podívejte se JAK
Nahoru