Upravit stránku

Na nemovitost klienta byla nařízena dražba, která má proběhnout na konci února. Kamarád má na nemovitost dva zájemce, kteří jsou ochotni dát více než dvojnásobek vyvolávací ceny. Majitel je se vším smířený a prý se zmínil, že kdyby někdo převzal jeho dluhy a uhradil mu 3 nájmy na bydlení, podepíše vše, jen aby o dům nepřišel v dražbě.

Tak mi kolega poslal LV – za 250,-Kč celkem  5 stran. Prý beznadějně předlužené. Zkusíme to v dražbě a třeba uspějeme. Nesmysl! Udělal jsem si podrobnou analýzu LV a zjistil, že na něm jsou jen 4 dluhy v hodnotě necelých 70% vyvolávací ceny. Jak je to možné?

Jeden dluh můžete mít na LV zapsaný až čtyřmi samostatnými zápisy (vklady či záznamy). Když si půjčíte od banky, nebudete splácet, ona to dá exekutorovi a ten nakonec na Vaši nemovitost uvalí dražbu, budou to až 4 zápisy:

  1. vklad zástavního práva od banky
  2. záznam exekutora o zahájení exekuce
  3. záznam exekutora o exekučním příkazu
  4. záznam exekutora o dražební vyhlášce

A rýpal by zmínil ještě pátý zápis – exekutorské zástavní právo, ale to bylo v tuto chvíli nadbytečné, protože pořadí pro rozvrh po dražbě zajistí exekutorovi bod 1.

Zápis, který přikládám je ilustrační, ale už si na své školení Exekuce připravuji rozsáhlá cvičení na vyhledávání v LV při použití lustrace (soudu, finanční úřad atd.) a výpisu z ceecr.cz. V tomto segmentu trhu se totiž skrývají obrovské peníze!

Ilustrační LV, kdy ten samý dluh je vícekrát zapsán
Nahoru