Upravit stránku

A tam se mj. říká, že vykonavatel je oprávněn prohledat byt povinného a jiné místnosti, které užívá a v nichž má své věci, jeho skříně a jiné schránky a jestliže je to třeba, i šaty, které má povinný na sobě. Za účelem takové prohlídky je vykonavatel oprávněn otevřít uzavřené dveře domu povinného, dveře jeho bytu, nebo dveře jiné místnosti, nebo prostory jím užívané, dveře jeho skříně a schránky, jestliže je možno zámek domu, bytu, jiné místnosti, skříně nebo schránky po otevření znovu uzavřít, nebo jej vyměnit. K otevření zámku je třeba přizvat zámečníka. 

 

Znamená to tedy, že nemusí jít jen o nemovitost, kterou dlužník vlastní. Může to být i nájemní byt, kdy se exekutor „dozví“, že tam dlužník bydlí. A dozví se to třeba od věřitele. Což občas dostane lidi do absurdní situace, kdy exekuce probíhá v nemovitosti, kam dlužník přijde jednou za měsíc za kamarádem na návštěvu.

 

Co dělat? Jak se bránit? Na co má exekutor nárok a kam už nemůže zajít? Toto vše probírám na svých školeních Exekuční specialista, na která Vás srdečně zvu. Letošní termíny už jsou skoro vyprodané, ale brzy zveřejním první termíny na příští rok – vše můžete sledovat ZDE.

 

P.S. foto není ilustrativní, ale skutečné z nedávného zásahu v Severních Čechách.
Nahoru