Upravit stránku

Jak jsem slíbil, tak plním, zde je okruh znalostí a dovedností, které budou předmětem zkoušky (pozn. číslo v závorce je úroveň znalostí, kterou bude zkouška vyžadovat a to ze stupnice od 1 do 8 – ta je nejtěžší).

Co se týká testu, tak se uvádí: Za úspěšné splnění testu se považuje 70 % správně zodpovězených otázek s tím, že pro každé kritérium musí být správně zodpovězeno alespoň 50 % otázek.

Otázky vycházejí z kompetencí a kritérií hodnoticího standardu:
Orientace v základních právních předpisech souvisejících s činností obchodníka s realitami,
Orientace v oblasti stavebnictví související s výkonem činnosti obchodníka s realitami,
Komplexní zvládnutí procesů a postupů při výkonu činnosti obchodníka s realitami,
Využívání principů marketingu při prodeji/pronájmu nemovitostí,
Aplikace etického kodexu CEPI při výkonu činnosti obchodníka s realitami,
Odhad tržní hodnoty a financování nemovitostí.

A už se těším, jak se na tom začnou různí paraziti, kteří prodali dvě nemovitosti a jednu pronajali, přiživovat se svými skvělými přípravnými kurzy pro makléře :)

Jelikož mé školení jsou většinou vyprodaná skoro na rok dopředu a na toto téma školení připravovat nebudu, mohu nezávisle poradit – různých lektorů, koučů, mentorů, videoškolitelů a podobných chytráků je plný internet, Vyberte si však takového školitele, za kterým je vidět hmatatelný úspěch. Klasický tuzemský „školitel“ bydlí v bytě či řadovce na vysokou hypotéku, přijede autem tak cca do půl milionu na operativní leasing a na sobě má svůj jediný oblek od Blažka (nic proti této značce!), v lepším případě z nejlevnější řady Hugo Boss. Na FB profilu se chlubí dovolenou v Tatrách, každý druhý rok se rozšoupne pod stanem na Makarské. Klepe se, abyste na něj přišli a on poplatil všechny měsíční splátky. Myslíte si, že Váš takový člověk něco naučí?

Bavím se tím, co lidí se na FB s podobnými „kurzy“ nabízí a ještě více tím, jak na to lidi skáčou.

Když se budete setkávat s průměrem, budete vždy jen průměr. Jen ti nejlepší Váš dostanou nahoru a těch je třeba se držet.

Nahoru