Upravit stránku

Kromě růstu sazeb byl zaznamenán i růst klientů oproti lednu a to o 8,6%. Celkem v nejkratším měsíci v roce uzavřelo smlouvu o poskytnutí hypotéky 9 413 klientů. Zájemci si půjčili skoro 19 miliard korun. Průměrná výše hypotéky se stále pohybuje těsně nad hranicí dvou milionů korun (přesněji 2,013.220,-Kč).

Vypadá to, že po první podzimní intervenci ČNB se sazby odpíchly od svého dna a začínají stoupat. Další velký zásah, jak již jsem zde psal dříve, přijde v dubnu. A je tedy na čase se zeptat – vrátíme se do roku 2008, kdy průměrná sazba hypoték byla přes 5,5% p.a.?

Já osobně nečekám, že by takovýto razantní skok přišel hned. Ale přijdou-li impulzy ze zahraničí v podobě nestability na celosvětovém trhu hypoték, mohou se dít v nedaleké budoucnosti velmi zajímavé věci. Každopádně určitě neprováhá ten, kdo si vezme hypotéku co nejdříve a sjedná si nejdelší možnou fixaci.

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti