Upravit stránku

Jedni z nejlepších českých trafikantů – lidi s minimální odpovědností, doživotně jmenovaní do teplých a lukrativně placených míst – by se měli začít více snažit. A to se jim samozřejmě nelíbí.

Ministerstvo spravedlnosti rozeslalo k připomínkovému řízení předsedům krajských soudů navrhované změny – zpřísnění podmínek a světe div se – oznámili, že s plánovanou podobou změn v oblasti odborné přípravy a výběru soudců nesouhlasí.

V současnosti přitom dokonce není ani jednotný postup na to, jak má probíhat výběrové řízení na soudce. Takže lempl, který stěží prolezl střední školu, pak se díky fotografické paměti naučil dějepis, dostal se na Právnickou fakultu, tu s odřenýma ušima prolezl, klidně rozhoduje o našich životech. Za minimálně padesáttisíc korun čistého měsíčně.

Už od příštího roku by tedy noví soudci měli projít Justiční akademií, aby se alespoň trochu oddělilo zrno od plev. Jsem rád, že na to nová vládnoucí garnitura po tolika letech konečně přišla.
Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti