Upravit stránku

EXEKUCE

 

Srážky se provádí z čisté mzdy, kdy se odečtou tzv. nezabavitelné částky. Poté se zbylá částka porovná s částkou 19.824,-Kč. Tato částka – popř. nižší zbytek mzdy (to je většina případů) se vydělí koeficientem 3. Třetina zůstane dlužníkovi a zbytek se zabaví na úhradu pohledávek, které se umořují dle pořadí a stáří tak, jak to upravuje Exekuční řád a Občanský soudní řád.

 

A pro zajímavost – jaké je životní minimum pro rok 2020? 3.410,-Kč.

 

INSOLVENCE

Po 1.6.2019 díky novele už při oddlužení není dlužník povinen splácet ani 30%, minimální splátka je stanovena na 900,-Kč odměny pro IS (je-li plátce DPH, což většinou je, tak plus 21%) a stejná částka se hradí věřitelům. Čili minimum, které se platí je 1.989,-Kč, je-li IS plátcem DPH.

Ovšem pravidla pro insolvenci jsou mnohem přísnější a je potřeba dávat pozor zejména na to, zda dlužník vlastní nemovitost. Dá se o ní lehce přijít díky jednomu novelizovanému odstavci.

 

 

Toto budu dopodrobna probírat při svém kurzu zadlužené nemovitosti, který mám v rámci třináctidenní Realitní Akademie, kterou pořádá RVI a o které se více dozvíte ZDE

Chcete peníze ihned za Vaši nemovitost či družstevní byt? Kontaktujte nás ZDE
Nahoru