Upravit stránku

Bohužel, situace je trochu alarmující. Exekutoři minulý rok zahájili přes 680 tisíc nových exekucí. Ale problémem pro ekonomiku je, že 58% exekucí je zcela nevymahatelných. Právě se vracím z Brna, kde jsem měl své školení Exekuční specialista a co jsme s kolegy diskutovali je alarmující. Dlužníci neřeší nic. Když obálku neotevřu, tak se mi nemůže nic stát. To je hlavní heslo. Když mi chtěli půjčit, je to jejich problém. V televizi říkali, že budu splácet, až když na to budu mít. Tak o co jde?

Bohužel, mediální masáž je neskutečná a jen trouba si nepůjčí na vánoční dárky, když je to tak výhodné. Finanční gramotnost v České republice je opravdu na velmi nízké úrovni a to vše přispívá k tomu, že bude hůř.

Jak z toho ven? Začít už na základní škole. Integrály, derivace či odmocniny jsou sice skvělá věc, ale k čemu to je v praxi? Dítě by už ve čtrnácti letech mělo pochopit, že když si koupí na hypotéku byt za dva miliony, tak, že za 25 let v lepším případě zaplatí tři, v budoucnu spíše čtyři, jako to bylo dříve.

Dokud toto někdo nepochopí, tak to nebude dobré ….

Nahoru