Upravit stránku

Zákonodárci vcelku potichu přinesli dlouho diskutované snížení možnosti uplatnění u výdajových paušálů. Dotkne se to všech podnikatelů – fyzických osob, které paušály uplatňují. Jedná se o snížení částky, u které lze paušál uplatnit, a to o polovinu proti letošku.

Jak se budou uplatňovat paušály v roce 2018

Nové paušály byly stanoveny takto:

  • u 80% paušálu lze uplatnit výdaje maximálně do částky 800 tisíc Kč
  • u 60% paušálu půjde uplatnit výdaje maximálně do částky 600 tisíc Kč
  • u 40% paušálu půjde uplatnit výdaje maximálně do částky 400 tisíc Kč
  • u 30% paušálu půjde uplatnit výdaje maximálně do částky 300 tisíc Kč

To tedy znamená, že např. realitní makléři, obchodní zástupci či hypotékáři, kteří si uplatňují paušál 60%, budou moci tento použít pouze u ročních příjmů do 1,000.000,- Kč (tzn. do 83t Kč měsíčně). Při příjmech nad tuto částku již bude nutno vést řádné účetnictví. Což se sekundárně projeví i v dalších nákladech – třeba na kvalitní účetní.

Více o tzv. daňovém balíčku, který  byl vyhlášen ve Sbírce zákonů dne 16.6.2017 pod č. 170/2017 Sb. (s názvem "zákon, kterým se mění některé zákona v oblasti daní") na mých podzimních školeních Insolvence s daně a ?Realitní zákon?, jejichž termíny budu vypisovat v průběhu srpna a září ZDE.

Kdo by se chtěl předběžně registrovat již teď, napište mi na mirek@mirekjonas.cz

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti