Upravit stránku

Daň z nabytí – věčný evergreen

Velmi zajímavá zpráva kolegy Roberta Hanzla: dnes, 29.4. 2020 máme takovou malou oslavu a nejedná se bohužel o můj svátek. Je to přesně měsíc, kdy paní ministryně Alena Schillerová, poprvé vypustila do světa informaci o plánovaném zrušení daně z nabytí nemovitosti. Zdůvodnila ji tím, že chce rozpohybovat realitní trh. Velká část zástupců oboru zajásala, stejně jako řada klientů, kteří právě řešili koupi nemovitosti. Po měsíci je však situace mírně řečeno „tristní“.

Co to je ČMRF?

Nejmladší dítě z naší skupiny oslaví za pár týdnů druhé narozeniny – jedná se o Českomoravský realitní fond a.s. (dále vždy jen ČMRF). A o čem jiné by měl být tento článek než o tom, co je vlastně vhodné k výkupu.

Pojistné pro makléře – kritérium „cena“

V rámci RVI jsme podrobili analýze všechny dostupné nabídky pojistek pro makléře dle nového zákona č. 39/2020 Sb., zákona o realitním zprostředkování. Porovnali jsme několik kritérií, jako je cena, pojistné krytí, schopnost likvidace události, srovnávače úrovní pojišťoven atd. Ve finále nám vyšlo několik zajímavých produktů a ty bychom Vám postupně představili.

Nahoru