Upravit stránku

Realitní zákon vs. realitní praxe

Za podpory RVI vyráží na turné po naší vlasti JUDr. Oldřich Platil, šéf sítě Instinkt reality, aby se s Vámi podělil, společně se svými hosty, o to, jaký dopad bude mít Zákon o realitním zprostředkování pro Vaši každodenní praxi. A protože se nejedná o obyčejnou nalejvárnu, nýbrž o diskusi s lidmi z praxe, moc rádi Vás přivítáme.

Letní návrh Realitního zákona

Stejně, jako vychází jednou za půl roku další kniha Vondruškovi Husitské epopeje, vychází v podobných intervalech i nová verze návrhu Realitního zákona. Na oboje se těším a rád si to čtu – jedno s chutí a nadšením, druhé s úsměvem a shovívavostí. Co přinesla letní realitní novinka, která spatřila světlo světa 3. července 2017?

Vypořádání podílového spoluvlastnictví

Dnes mi přišel klasický dotaz - mám klientku, která má se stávajícím manželem byt (každý má polovinu – není to v SJM a je zažádáno o rozvod), manžel „pije první ligu“ a je již na několikátém léčebném protialkoholním pobytu. To by ještě nebylo nic tak neobvyklého. Nicméně manželka chce byt prodat a umořit s tím stávající hypotéku a pomalu se akumulující dluhy (kreditka, rodiče, spotřebitelské úvěry, atp.).  Manžel z léčebny nechce nic podepsat, a že prý raději nebude mít nic, než aby pomohl situaci řešit (v případě úspěšného prodeje by zbylo cca 2,5 – 2,7 mil.). Raději přijde o všechno, aby manželku naštval. A já bych měl na Vás jednoduchou otázku. Existuje nějaká legální cesta, jak to vyřešit či nikoliv? Jak byste to řešil?

Realitní zákon letos nebude

Tak neuvěřitelné se stalo skutečností – Realitní zákon byl odpískán. Legislativní rada vlády přerušila jeho projednávání a vrátila celý zákon k přepracování. Tím pádem, vzhledem k volbám, je zřejmé, že účinnost k 1.1.2018, jak byla plánována, rozhodně nedopadne.
Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti