Upravit stránku

* představení Insolvenčního zákona
* co to je úpadek a jak jej dosáhnout
* konkurz - principy, nebezpečí, ručení soukromým majetkem u statutárních orgánů firem
* reorganizace
* oddlužení - co to je, jak jej dosáhnout
* praktický příklad na podání návrhu oddlužení - každý si vyzkouší, jak se podává návrh na oddlužení tak, aby jej soud prohlásil
* jak obchodovat nemovitosti v oddlužení
* vystěhování dlužníka
* dražby nemovitostí v insolvenci

* daň z příjmů ve vztahu k prodeji nemovitosti - fyzické a právnické osoby
* DPH a nemovitosti
* zákonné opatření Senátu o dani z nabytí nemovitých věcí
* daň z nemovitostí
* PENB (energetické štítky)

* víte, jak se připravuje realitní zákon?

Cílem tohoto školení je, aby každý účastník po jeho absolvování znal základní principy Insolvenčního zákona a mohl případným klientům s vícenásobnými dluhy pomoci navrhnout řešení jejich problémů, třeba oddlužením. V rámci praktického cvičení by měl účastník pochopit princip návrhu na oddlužení tak, aby jej mohl alespoň v základech vysvětlit klientovi.
Dále je cílem, aby účastníci získali přehled o daňových aspektech práce s nemovitostmi.

Aktuální termíny:

termíny pro leden - březen jsou nyní zcela obsazeny

Další termíny na první polovinu roku 2018 budou zveřejněny 20. března 2018.

Hezký den,

dovolte mi, abych Vás pozval na své zcela nové, otevřené školení INSOLVENCE A DANĚ a ?Realitní zákon?“ 2017, které je určeno nejen pro realitní makléře, manažery a majitele realitních kanceláří, ale pro všechny, které zajímá tento segment trhu, a chtějí nejen vydělat, ale i vydělané peníze ušetřit.

A co bude nového? Projdeme si Insolvenční zákon ve znění nejposlednějších novel a to i včetně té, která se připravuje k 1.1.2018. Ukážeme si, jak podat návrh na rozhodnutí o úpadku, spojené s povolením oddlužením. A to hlavně prakticky – každý účastník se naučí podat návrh osobně, abyste mohli pomoci klientům v praxi. Do detailu rozebereme, jak zprostředkovat prodej nemovitosti klienta v insolvenci. Kromě toho se podíváme i na koupi nemovitosti v insolvenci prostřednictvím dražby. Mrkneme na to, jak se může statutární orgán vyhnout ručení svým majetkem při úpadku společnosti. Řekneme si, jak postupovat, když najdeme nemovitost, jejíž majitel je v insolvenci. A mnoho dalšího.

V sekci daně se budeme věnovat zejména osvobození ze všech stran – tedy daň z příjmů, z nabytí či odod DPH. Určitě si povíme i něco k dani z nemovitostí a PENB. A porovnáme si v mé speciální tabulce daňové zatížení podnikatele fyzické a právnické osoby, aby ti, kteří váhají nad právní formou svého podnikání měli snažší rozhodování.

A když zbyde čas? Tak se mrkneme na to, z čeho čerpá MMR při přípravě realitního zákona. Jak se dělají reality v Evropě a jaké požadavky plynou na nás. Je jedno, zda zákon bude za rok, dva či tři. Jednou bude. A osnova je taky jasná, jen je otázka, jaký bude konečný tvar. A my se podíváme na zoubek tomu, co tam určitě nebude chybět.

Pokud už teď víte, že Vás něco specifického zajímá, budu rád, když mi to napíšete, abych mohl připravit na školení odpověď, a mohli jsme to probrat.

Těším se na Vaši účast a hlavně na to, že se zase společně vzájemně obohatíme a posuneme dál. A i to je důvod, proč školení dělám málo a s velmi omezenou kapacitou – smyslem je, aby na školení přišli ti, které toto opravdu zajímá, abychom si vzájemně popovídali a vyměnili informace, které nám všem pomohou k tomu, aby nám na tomto světě bylo krásně.“

Neváhejte, termíny se většinou velmi rychle plní.

Ing. Miroslav Jonáš

Kde školení probíhají? Stálá místa jsou Praha ( CVRK, ), Brno (COWO, ), Pardubice a Ostrava (Dům kultury města Ostravy, a.s., 28. října 2556/124, 709 24 Ostrava). V případě většího počtu uchazečů lze zorganizovat školení kdekoli po České republice.

Veškeré další informace o termínech, místech konání a možnosti přihlášení najdete na stránkách společnosti Realitní vzdělávací institut s.r.o. a to zde:

Máte-li jakýkoli dotaz, nápad, návrh, či soukromou záležitost, budu rád, když mi napíšete prostřednictvím tohoto formuláře, kdy se Váš dotaz dostane přímo na můj soukromý email:

  • Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Nahoru