Upravit stránku

 

Podnikám už přes 20 let a za tu dobu jsem zažil spoustu podobných kolegů, kteří během krátkého okamžiku vydělali velké peníze. A víte, co je většinou spojuje? To, že do dvou let měli několik exekucí a dost z nich skončilo i v insolvenci. Rozvody, zničené rodiny a vztahy ani nepočítám ….

 

Kolegovi jsem slíbil, že ho nebudu jmenovat a on mi slíbil, že se bude chovat zodpovědně. Tak doufám, že bude výjimkou.

 

Je totiž potřeba si uvědomit, že když jsem takové peníze vydělal teď, neznamená to, že už je budu vydělávat pořád. Proto se každému, kdo dosáhne takovéto mimořádné odměny, snažím poradit, aby přemýšlel a peníze rozdělil.

 

Stranou dejte daně, to je jasné. A zbytek?

 

1/3 utraťte za potěšení, protože z obchodu musíte mít radost a tu si je potřeba dělat. Proto přece podnikáme.

 

1/3 použijte na rozvoj svého podnikání, investici či mimořádné splacení dluhů, které Vás zatěžují.

 

1/3 si dejte stranou jako rezervu na horší časy. Zde bude hodně lidí říkat – investujte ji taky. Já říkám – NE. Potřebujete mít likvidní peníze pro případ, kdy se stane něco mimořádného, a Vy ve čtvrtek odpoledne zjistíte, že v pondělí musíte něco zaplatit. K čemu Vám pak je pozemek, podílový list či cenný kov?

 

Chci hlavně popřát nejen kolegovi, s jehož svolením to sem dávám, a který to právě čte, abyste dělali dobré obchody, pokud podnikáte, ale hlavně, abyste vždy mysleli na budoucnost, protože vždy může být lépe, ale bohužel vždy může být i hůř.

 

Chcete i Vy vydělávat podobné peníze? Není nic jednoduššího než začít spolupracovat s námi - Českomoravský realitní fond a.s.

Nahoru